Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-05-30 21:41:09 przez Czas2012

Baseny na Zakrzówku są wykonane poprawnie

Baseny podwieszane na nowym kąpielisku w parku Zakrzówek zostały wykonane poprawnie – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Niecki mają zapewnioną odpowiednią cyrkulację wody, a boczne ściany są całkowicie ażurowe, co zapewnia stałą wymianę naturalnej i niechlorowanej wody.

Pojawiające się w mediach społecznościowych informacje na temat wadliwego wykonania niecek basenowych są nieprawdziwe i nie mogą być odnoszone do przyszłych warunków, jakie panować mają na kąpielisku.

Obecnie ruch wody w nieckach basenowych jest na minimalnym poziomie. Ze względu na toczące się prace nie są one codziennie czyszczone, a na wygląd wody wpływ mają również nanoszone chociażby z wiatrem zanieczyszczenia. W momencie uruchomienia kąpieliska takie sytuacje zostaną wyeliminowane.

ZZM wprowadzi odpowiednią instrukcję obsługi kąpieliska, która obejmować będzie zarówno czyszczenie basenów, jak i wynikające z przepisów standardy dotyczące kąpielisk miejskich.

Otwarcie kąpieliska poprzedzone jest badaniami wody wykonywanymi przez sanepid, tak jak ma to chociażby miejsce każdego roku na kąpielisku w parku Bagry Wielkie. Badania w trakcie sezonu prowadzone są cyklicznie, tak aby na bieżąco monitorować stan i jakość wody.
W momencie funkcjonowania kąpieliska niecki basenowe będą miały zapewnioną obsługę gwarantującą użytkownikom kąpiele w warunkach zgodnych z wszelkimi standardami.

Park będzie dostępny w ciągu kilku dni, a od 22 czerwca będzie można pod okiem ratowników korzystać z basenów o rożnej głębokości- 40, 80, 120 i 2x 350 cm.

Dwa dni temu miał miejsce test basenów, który wypadł pozytywnie.

Info: Krakow.pl
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie