Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-01 22:54:47 przez system

Będą świętować urodziny Jacka Daniela

Z okazji urodzin Jacka Daniela rusza cykl 26 imprez w 12 miastach Polski, na których będzie można wznieść toast za legendarnego twórcę Tennessee Whiskey. Urodziny Jacka w Krakowie będą świętowane w trzech lokalach, 2 września w klubie Mashroom odbędzie się pierwsza z nich

Wrzesień to miesiąc urodzin Jacka Daniela – założyciela Destylarni w Lynchburgu, w której w niezmienny sposób od 150 lat powstaje jego whiskey. Dokładna data narodzin Jacka nie jest pewna, sam zainteresowany nigdy nie wyjawił swego wieku. Mówi się, że ukrywał go, bo zależało mu na powodzeniu u kobiet, inni twierdzą, że sam nie był pewien, ile dokładnie ma lat. Jedyną potwierdzoną informacją jest fakt, że Jasper Newton „Jack” Daniel urodził się we wrześniu, dlatego na całym świecie przyjęto celebrowanie tego święta przez cały miesiąc.

Z tej okazji wrzesień w Polsce będzie stał pod znakiem imprez i niezwyczajnej historii Jacka. W wybranych lokalach w Polsce goście wzniosą toast na cześć Jacka Daniela i będą mieli szansę otrzymać prezenty urodzinowe od Jacka.

Marka znana na całym świecie narodziła się w małym miasteczku w Tennessee, gdzie pod opieką tamtejszego pastora, Dana Calla, mieszkał młody Jack. Opiekun przekazał Jackowi Danielowi całą swoją wiedzę na temat tworzenia whiskey, który ok. 1857 r. odziedziczył po nim również Destylarnię. Od tego momentu zaczął tworzyć niepowtarzalną whiskey, która do dziś pozostała niezmieniona i stała się inspiracją dla twórców, muzyków i przede wszystkim miłośników niepowtarzalnego smaku Jack’a.

Harmonogram imprez:
Kraków: Mashroom - 2 września, Choice - 3 września, Pauza - 24 września.