Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-23 15:32:43 przez system

„Będzie się działo” – przygotowania do ŚDM

Do Światowych Dni Młodzieży zostało 300 dni. Z tej okazji 22 września w nowosądeckim ratuszu zorganizowano konferencję prasową dotyczącą przygotowań diecezji tarnowskiej.

– Chodzi o to, żeby młodzi mieli w każdej parafii swoje przystanie – powiedział ks. Paweł Górski, koordynator Zespołu Diecezjalnego, tłumacząc do czego te przygotowania zmierzają. Od 20 do 25 lipca 2016 roku odbędzie się Tydzień Misyjny, podczas którego każda parafia przyjmie około 40 osób. – Chociaż to wydarzenie jednorazowe, ma ogromne znaczenie i ma przynieść trwałe owoce – tłumaczył.

Anna Szczepanek, odpowiedzialna za sekcję wolontariatu wyjaśniała, z kolei, jakie są możliwości podjęcia wolontariatu podczas ŚDM. Rejestrując się przez Internet, można dokonać wyboru szczebla: diecezjalnego (sekcje: muzyczna, informatyczna i tłumaczeń), akcyjnych (przy konkretnych wydarzeniach) i parafialnych (młodzi w parafiach, strażacy, harcerze, koła gospodyń wiejskich i wszelkie wspólnoty). Wymogiem jest ukończenie do 20 marca przyszłego roku 16 lat. Do tej pory mamy już tłumaczy m.in. języka chińskiego i tureckiego.

Najbliższym wydarzeniem, przygotowującym duchowo do ŚDM jest Trzeci Synaj w Krynicy Zdroju – czyli Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się 26 i 27 września. – Każdy, kto przyjedzie doświadczy nie tylko piękna Krynicy, ale też odnowienia przymierza z Bogiem – zapewniał ks. Andrzej Faron, koordynator przygotowań do ŚDM w okręgu krynickim. Po przedstawieniu szczegółów organizacyjnych podsumował: „Będzie to niesamowite doświadczenie”. Podkreślał gościnność kryniczan – okazało się, że do przyjęcia na nocleg uczestników chętnych jest około 700 rodzin. O gościnności wspomniał też burmistrz Krynicy-Zdrój dr Dariusz Reśko. Zaczął od podziękowań dla organizatorów zaznaczając, że wybór Krynicy to szczególne wyróżnienie i zaszczyt. – Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zaistnieć w tym szczególnym wydarzeniu – mówił. Judyta Zięba, specjalista ds. organizacji imprez w Krynicy-Zdroju podała natomiast konkretne przykłady zaangażowania – swój wkład do tej pory zaoferowali m. in producenci wody mineralnej, makaronów i właściciele pensjonatów.

Organizatorzy akcentowali kilkakrotnie, że „będzie się działo”. Podsumowanie kolejnych kroków już niebawem na konferencji przed grudniowym Synajem w Mielcu.