Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-04-07 15:24:54 przez system

Belgijski młodociany wandal

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego obywatela Belgi, przebywającego w Krakowie na wycieczce szkolnej. Chłopak, wracając z nocnej imprezy, zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic dochodzącej do Rynku Głównego. Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali nastoletniego wandala.

4 kwietnia policjanci otrzymali zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Według relacji zgłaszającej wynikało, że najprawdopodobniej w nocy zniszczono jej samochód marki ford focus, który pozostawiony był na parkingu nieopodal Rynku Głównego. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że pokrzywdzona kobieta znalazła schowaną za wycieraczką karteczkę z numerem telefonu. Gdy zadzwoniła tam okazało się, że ma do czynienia ze świadkiem, który widział jak niszczono jej pojazd.

Na podstawie tych informacji funkcjonariusze dotarli do hotelu – w którym miał przebywać rzekomy sprawca wandalizmu. Chłopak, jak się okazało, jest obywatelem Belgii i wraz ze swoją szkołą przyjechał do Krakowa na wycieczkę. Gdy wracał do hotelu z nocnej imprezy wpadł na pomysł, że wskoczy na samochód i będzie po nim skakał. Skutkiem chuligańskiego wybryku była rozbita przednia szyba oraz uszkodzenia karoserii. Po zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca. Świadkiem całego zajścia był przypadkowy przechodzień, który zostawił za wycieraczką szyby kartkę z numerem – aby właściciel skontaktował się z nim w sprawie zniszczonego pojazdu. Świadek zorientował się również, do jakiego hotelu udała się grupa imprezowiczów. Zdobyte informację przekazał pokrzywdzonej kobiecie.

5 kwietnia policjanci ustalili tożsamość wandala, który został zatrzymany. To 17-letni obywatel Belgii. Chłopak usłyszał już zarzuty zniszczenie mienia za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca zobowiązany jest pokryć koszt naprawy pojazdu. Wstępnie straty wyceniono na 6 tysięcy złotych.