Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-06 14:35:03 przez system

Bezpłatne loty szybowcowe dla mieszkańców Krakowa

W głosowaniu na budżet obywatelski Krakowa spośród 401 projektów wyłoniono 83 propozycje do realizacji. Projekt zakładający bezpłatne szkolenia i loty szybowcowe dla mieszkańców Krakowa zebrał najwięcej głosów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W głosowaniu spośród 401 projektów wyłoniono 83 propozycje do realizacji. Frekwencja wyniosła 7 proc.

Pośród 83 zwycięskich propozycji 10 to projekty o charakterze ogólnomiejskim, a 73 o zasięgu dzielnicowym. Najwięcej głosów zyskał projekt „Skrzydła Krakowa”, który już na etapie propozycji do głosowania uznawany był za kontrowersyjny. Przewiduje on bezpłatne podstawowe szkolenia szybowcowe dla 30 mieszkańców miasta oraz loty widokowe dla 200 osób. W ramach projektu planowany jest także zakup trzech szybowców. Wszystko kosztować będzie 1,581 mln zł.

Uznanie głosujących zyskały też takie projekty ogólnomiejskie, jak np. budowa nowego parku obok nowych bloków powstających w Czyżynach, stworzenie wodnego placu zabaw w Parku im. Jordana, połączenie ścieżkami rowerowymi parków i obiektów użyteczności publicznej w północnej części miasta z trasą wiodącą do Ojcowa, rewitalizacja Zalewu Nowohuckiego czy weekendowe kino letnie na Bulwarach Wiślanych. Krakowianie chcą też wyposażyć poczekalnie w SOR-ach w klimatyzację oraz komfortowe fotele i sofy.

Żródło: PAP