Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-01 14:51:28 przez system

Bezpłatne zwiedzanie Tarnowa

Chcesz lepiej poznać Tarnów? Jeśli tak, to weź udział w bezpłatnych, wakacyjnych spacerach po mieście. Codziennie sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych.

Dyżury przewodników wyznaczono również w katedrze. Spacerki po Tarnowie startują codziennie o godz. 12 na Rynku pod kamienicą nr 7 (siedziba TCI). Jedyny wyjątek stanowi 21 lipca, kiedy w ramach Światowych Dni Młodzieży i Tygodnia Misyjnego zaplanowano dzień turystyczny. W pozostałe dni wszyscy chętni, zarówno turyści, jak i mieszkańcy, będą mogli poznać najważniejsze zabytki zlokalizowane w centrum Tarnowa.

Bezpłatnie będzie można zwiedzać również tarnowską katedrę. Od poniedziałku do soboty będą tam dyżurować przewodnicy. Zwiedzanie odbywa się w godz. od 9 do 12 oraz od 13 do 15 (za wyjątkiem 21 lipca). W niedziele i święto Wniebowzięcia (15 sierpnia) dyżury wyznaczono od g. 13 do 15.Organizatorem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Szczegółowych informacji udziela: Tarnowskie Centrum Informacji, Rynek 7, tel. 14 688 90 90; centrum@tarnow.travel