Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-12-15 14:49:18 przez system

Biegiem w nowy rok

Nie masz pomysłu na Sylwestra? Może w tym roku warto spędzić go na sportowo? Przypominamy, że trwają zapisy do 12. edycji Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, który 31 grudnia wystartuje w samo południe z Rynku Głównego. Termin przyjmowania zgłoszeń internetowych został przedłużony do czwartku 17 grudnia.

W przypadku niewyczerpania wynoszącego 2000 osób limitu zgłoszeń, zapisy będą prowadzone również w Biurze Zawodów – zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34 i czynnym w dniach 30 (środa, w godz. 15:00-20:00) i 31 grudnia (czwartek, w godz. 7:30-11:00).

Krakowski Bieg Sylwestrowy jest imprezą łączącą sportową rywalizację z atmosferą sylwestrowej zabawy. Zawodnicy mogą pokonać jeden z dwóch dystansów – 10 km („Radosna Dziesiątka”) lub 5 km („Smocza Piątka”). Niepełnoletni uczestnicy rywalizują jedynie na krótszej trasie. Limit czasu wynosi 90 min.

Zachęcamy do potraktowania biegu na wesoło i startu w fantazyjnym stroju – najlepiej nawiązującym do bogatego dziedzictwa kulturowego Krakowa. Dla podkreślenia rozrywkowego charakteru imprezy, dla autorów najciekawszych kostiumów przewidziane są wyższe nagrody niż dla zwycięzców sportowej rywalizacji.

Konkursowe Jury wybierze triumfatorów w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia.

Tegoroczną nowością jest klasyfikacja na najlepsze przebranie w ramach akcji „Bezpiecni” – dla osób, których strój nawiązywał będzie do akcji związanej z likwidacją niskiej emisji w Krakowie.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal, gorący posiłek, napoje i słodycze, a panie powitane zostaną różami.

Uwaga! W porównaniu z ubiegłoroczną edycją Krakowskiego Biegu Sylwestrowego nastąpi zmiana miejsca startu/mety. Tym razem brama wyznaczająca początek i koniec trasy będzie się mieścić na odcinku pomiędzy ul. Sienną a ul. Grodzką.