Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-06-05 19:38:13 przez eb

Bilety na Kraków – Małopolska 2023 już w sprzedaży

.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Organizatorzy rozpoczeli juę sprzedaż biletów na rozpoczęcie Igrysk i na ich zamknięcie. Obydwie uroczystosci odbędą się na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w krakowi i rozpoczną się o godz. 20.30.

Otwarcie zawodów odbędzie się w śtodę 21 czerwca. Gwiazdami wieczoru  będą m.in. polscy artyści młodego pokolenia – Tribbs i Roxy Węgiel, a także ukraiński zespół hip hopowy Kalush. Wszyscy mają za sobą doświadczenia z największego konkursu piosenki – Eurowizja. Kalush triumfował przed rokiem, a Roxy Węgiel wygrała Eurowizję dla dzieci.

Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie znicza z ogniem pokoju, który do Krakowa dotarł sztafetą z Rzymu i przez ostatni miesiąc krążył po Polsce. Kto zapali znicz? To na razie tajemnica, ale podobno ekscytująca.

Będzie to rozpoczęcie 12-dniowej rywalizacji siedmiu tysięcy sportowców w 29 dyscyplinach. W Krakowie i Małopolsce, a także w Chorzowie, Wrocławiu, Rzeszowie i Bielsku-Białej do zdobycia będzie ponad 250 kompletów medali, a w znaczącej części dyscyplin także kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Zakończenie Igrzysk odbędzie się 3 lipca 2023. Wystąpią m.in. Viki Gabor, Sarah James i DJ Gromee. Kibice mogą liczyć na bogatą oprawę choreograficzną oraz przedstawienie, które na długo pozostanie w pamięci.

Koszt wejściówek na ceremonię otwarcia, w zależności od miejsca na trybunach, waha się pomiędzy 50 a 120 zł. Za uczestnictwo w ceremonii zamknięcia trzeba będzie zapłacić pomiędzy 30 a 100 zł.

Bilety dostępne są w zakładce z biletami na stronie european-games.org. Tam też tylko do końca były dostępne bilety kolekcjonerskie – zarówno na obie ceremonie, jak i wszystkie sporty igrzysk europejskich. Po 31 maja jest już tylko możliwość zakupu biletów elektronicznych.

info i zdjęcie: Magiczny Kraków