Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-29 14:17:32 przez system

„Bojowe Pszczółki” walczą o pracownię przyrodniczą

Jeszcze do 15 grudnia uczniowie z województwa małopolskiego mogą zgłębiać tajniki pszczelego świata oraz walczyć o wyposażenie pracowni przyrodniczej. O tym, jak ważną rolę w naszym ekosystemie pełnią pszczoły, wiedzą uczniowie z zespołu „Bojowe Pszczółki” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych.

Dzieci pod opieką Joanny Kurc biorą udział w IV edycji niezwykłego konkursu edukacyjnego „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie”, organizowanego w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Dzięki interaktywnej formule programu młodzi uczestnicy z pasją odkrywają wyjątkowy świat pszczół i podejmują działania na rzecz ochrony środowiska. Dzięki wspólnej pracy uczniowie z Koszyc Małych zdobyli już ponad 6 000 punktów i są na pierwszym miejscu w województwie małopolskim!

Cały czas uczniowie z klas IV-VI mogą pójść w ślady „Bojowych Pszczółek” i dołączyć do grona uczniów z całej Polski, którzy biorą udział w rywalizacji i walczą o atrakcyjne nagrody dla siebiei szkoły. Organizator przygotował dla nich nowoczesną platformę edukacyjną, pełną interaktywnych zadań i scenariuszy lekcyjnych. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje siły, wykonując pszczele misje oraz wykazując się umiejętnościami plastycznymi, wokalnymi oraz dziennikarskimi.
Joanna Kurc, nauczycielka z Koszyc Małych oraz opiekunka zespołu, opowiada o przebiegu rywalizacji w małopolskiej szkole:- W konkursie wzięłam udział w dwóch powodów - w jednej szkole, w której uczę jest bardzo mało pomocy dydaktycznych, więc główną motywacją była nagroda główna, czyli wyposażenie pracowni przyrodniczej. Ponadto niezwykle ważne było dla mnie zachęcenie uczniów do angażowania się w konkursy - dzięki temu mogą nauczyć się odpowiedzialności oraz samodzielności. Pozytywnie zaskoczyło mnie, że uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tej formule oraz spotkała się ona z ich wielką aprobatą. Zadania bardzo się im podobały oraz chętnie uczestniczyli w zajęciach.-

Do tej pory do zabawy przystąpiło 150 zespołów z całej Polski. Uczestnicy wcielają się w rolę tytułowych pszczelich bohaterów, takich jak Kornutka Odkrywca czy Obrostka Ninja i w formie nauki przez zabawę poznają ciekawy świat owadów pszczołowatych. Uczniowie wykonali łącznie ponad 7500 pszczelich zadań! Organizatorzy liczą, że wiedza o pszczołowatych, którą dzieci zdobędą dzięki udziałowi w programie, zaowocuje w przyszłości i realnie przełoży się na poprawę warunków życia tych pożytecznych owadów.

Nauczyciele, którzy zdecydują się na udział w konkursie wciąż mogą rejestrować swoje zespoły na stronie www.pomagamypszczolom.pl. Po rejestracji otrzymają dostęp do atrakcyjnych materiałów edukacyjnych oraz pszczelich zadań konkursowych dla klasy. Natomiast dla uczniów klas 0-3 oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych eksperci programu przygotowali scenariusze zajęć edukacyjnych.

Pięć zwycięskich zespołów w konkursie „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” poznamy 5 stycznia.
Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamypszczolom.pl oraz na fanpage’ u akcji na Facebooku Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom.