Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-23 15:34:55 przez system

Bollywood kręci film w Brzesku

Po Warszawie i Krakowie Bollywood zawitał do Brzeska. Ponad 40 osób hinduskiej ekipy oraz prawie drugie tyle ekipy polskiej właśnie rozpoczyna przygotowania do pracy nad realizacją zdjęć filmowych w Brzesku, w pałacu Goetzów.

Krakowska firma produkcyjna Film Polska Productions wraz z swoim hinduskim partnerem Jar Pictures oraz Disney India będą realizować 7 dni zdjęciowych, z których aż 6 kręconych będzie na terenie pałacu.

Film pt. “Fitoor”, nad którym pracują, to bollywoodzka adaptacja “Wielkich nadziei” Charlesa Dickensa, obsadzona największymi gwiazdami tamtejszego kina. Zagrają w nim takie gwiazdy jak Katrina Kaif, Aditya Roy Kapoor oraz Tabassum Fatima Hashmiknown as Tabu, film reżyseruje Abhisheek Kapoor. Autorem zdjęć jest Anay Goswamy – nagradzany na kilku festiwalach, fan polskiego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego.
Krzysztof Sołek – producent z Film Polska zaznacza, że “Fitoor” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów bollywoodzkich przyszłego roku. Premiera przewidziana jest na luty 2016.

W Pałacu Goetzów realizowanych będzie kilka z najważniejszych scen filmu, które fabularnie umieszczone są w Londynie, jednak szczegóły są ciągle okryte tajemnicą.

Rodzimy producent-Film Polska Productions to polski dom produkcyjny z siedzibą w Krakowie, który od kilku lat regularnie współpracuje z Indiami, Wielką Brytanią, Bliskim Wschodem co zaowocowało dwiema zrealizowanymi hinduskimi fabułami, kilkoma projektami telewizyjnymi i ponad pięćdziesięcioma projektami reklamowymi. W roku 2014 zrealizowali największą produkcję bollywoodzką roku – „Kick” z największą gwiazdą kina hinduskiego – Salman Khanem. Film stał się przebojem nr 2 wszechczasów w Indiach (box office w granicach 30 mln $ w samych Indiach i filmem nr 4 licząc rynek indyjski i międzynarodowy). Film Polska Productions są cenieni zarówno na polskim rynku, jak i za granicą.