Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-19 11:05:23 przez system

Bp Jeż wręczy medale „Dei Regno Servire”

W niedzielę, 22 listopada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczy zasłużonym działaczom katolickim czterdzieści medali „Dei Regno Servire” (Służyć Królestwu Bożemu).

- Otrzymają je osoby, które są zasłużone dla parafii, dekanatów i diecezji. Są w tym gronie działacze Akcji Katolickiej, organiści, kościelni, osoby zaangażowane w działalność charytatywną. W tym roku będzie 9 złotych i 31 srebrnych medali - mówi ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz tarnowskiej kurii.
Wnioski o przyznanie medalu wraz z uzasadnieniem składają księża proboszczowie.

Medale zostaną wręczone na zakończenie niedzielnych uroczystości w bazylice katedralnej. We Mszy św. o 10.30 będą uczestniczyć w katedrze członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej diecezji. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne tych stowarzyszeń katolickich.

Podczas Mszy św. ok. 60 nowych kandydatów KSM złoży przyrzeczenia, przez co zostaną wcieleni w szeregi pełnoprawnych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

- Młodych z całej diecezji przyciągają Światowe Dni Młodzieży, co widać po nowych oddziałach KSM. Włączamy się w przygotowania, mamy Krucjatę Modlitwy, angażujemy się w wolontariat, działamy w Sekcji Medialnej ŚDM. Mieliśmy w tym roku sporo szkoleń przed tym ważnym wydarzeniem. Oczywiście będziemy też w nim uczestniczyć w przyszłym roku - mówi Anna Szczepanek z zarządu KSM.

W tym roku Akcja Katolicka przeżywa 20-lecie swojego reaktywowania. Przed Mszą św. o godz. 9.00, w auli domu katechetycznego obok katedry, odbędzie się spotkanie członków Akcji Katolickiej. Wysłuchają oni wykładu o kulcie patrona św. Wojciecha. Będzie także mowa o planowanych działaniach na przyszły rok.

- My także chcemy włączyć się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Prowadzone są rozmowy z przedstawicielami Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży. Chcemy w tych działaniach wesprzeć Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - mówi ks. dr Jan Bartoszek - asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.