Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-08-23 21:11:55 przez system

Brąż dla Agnieszki Kociołek w Paryżu!

INAS to Międzynarodowa Federacja Sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym roku w zawodach wzięli również udział sportowcy z zespołem Downa z Polski, wśród których znalazła się Agnieszka Kociołek. Start w Paryżu wywalczyła sobie, zdobywając dwa złote medale na ogólnopolskich zawodach w pływaniu.

W tegorocznych zawodach INAS w Paryżu Agnieszka zdobyła brązowy medal w pływaniu stylem grzbietowym na 100m. Tym medalem pochwaliła się dzisiaj wicewojewodzie małopolskiemu, Józefowi Gawronowi.

- Agnieszka to osoba pełna energii i ambicji. Dzisiejsze spotkanie jest okazją do podziękowania za sukcesy, które są sukcesami nie tylko Agnieszki, ale także sukcesami nas wszystkich. Dorobek naszej medalistki jest do pozazdroszczenia dla każdego sportowca (...) - powiedział Józef Gwron.
W spotkaniu wzięli udział również poseł na Sejm RP Urszula Rusecka oraz dyrektor Oddziału Małopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marta Mordarska.

Rodzice Agnieszki pochodzą z Tarnowa, tutaj mieszka jej babcia, często bierze udział w zawodach organizowanych w tym mieście. W Paryżu towarzyszyli jej mamai i brat. Nie udało im się wjechać na Wieżę Eiffla, ale Agnieszka i tak jet Paryżem zachwycona.

Foto z malopolskaonline.pl