Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-25 21:04:26 przez system

Brzeska policja zlikwidowała 4 uprawy konopi indyjskich

We wrześniu policjanci z wydziału kryminalnego brzeskiej komendy policji, zajmujący się przestępczością narkotykową, ujawnili i zlikwidowali na terenie powiatu brzeskiego 4 uprawy krzewów konopi indyjskich.

Uprawą konopi, zlokalizowanych na terenie powiatu brzeskiego, zajmowali się przedsiębiorczy młodzi mieszkańcy, na terenie prywatnych działek budowlanych w Brzesku, Jasieniu, Dołach i Jadownikach.

Na każdej z ujawnionych upraw znajdowały się krzewy konopi indyjskich w ilości od 3 do 5 szt. w bardzo zaawansowanej fazie wzrostu. Niektóre krzewy były aż tak okazałe, że miały ponad dwa metry wysokości i można było z nich uzyskać za każdym razem po około 300 gramów gotowego narkotyku - marihuany, co pozwoliłoby ich hodowcom do przygotowania 300 porcji gotowego narkotyku o wartości rynkowej około 9000 zł. Tym sposobem brzescy funkcjonariusze nie dopuścili do pojawienia się na rynku około 1200 porcji gotowego narkotyku o wartości około 36 tysięcy zł.

Policjanci w trakcie czynności operacyjnych ustalili właścicieli krzewów, którzy w toku postępowania procesowego wyjaśnili, że do założenia upraw wykorzystywali nasiona konopi zakupione przez Internet. Działania operacyjne brzeskich kryminalnych pozwoliły na dalsze ustalenia, iż sprawcy procederu w poprzednich latach również trudnili się uprawą konopi indyjskich.

Ujawnione krzewy zostały zabezpieczone procesowo przez technika kryminalistyki, a domorośli hodowcy za swe czyny usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 63 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, które zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.