Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-04-11 16:29:56 przez system

Brzeskie obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Mieszkańcy Brzeska w niedzielę 10 kwietnia oddali hołd śp. prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i 95 tragicznie zmarłym wybitnym Polakom, ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną, której przewodniczył ks. prałat Józef Drabik, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku. Po mszy, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka wraz z posłanką Józefą Szczurek-Żelazko, europosłem Edwardem Czesakiem złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Kaczyńskiego, jego małżonkę, byłego prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i 93. uczestników tragicznego lotu. Kwiaty złożył również starosta Andrzej Potępa wraz z wicestarostą, radni miejscy, powiatowi, przedstawiciele NSZZ Solidarność, księża dekanatu brzeskiego, mieszkańcy Brzeska.

Obchody zakończyły się w RCKB Apelem Pamięci, krótkim montażem słowno-muzycznym w wykonaniu brzeskiej młodzieży oraz odsłonięciem wystawy fotogramów z wizyty śp. prezydenta w Brzesku w lutym 2010 r., przygotowanej przez pracowników MOK oraz PiMBP. Swoimi refleksjami z wizyty śp. prezydenta w Brzesku podzielili się w swoich wystąpieniach z przybyłymi, burmistrz Grzegorz Wawryka, europoseł Edward Czesak oraz posłanka Józefa Szczurek-Żelazko. Autorami, większości prezentowanych na wystawie, archiwalnych już zdjęć są Marek Kotfis i Piotr Tracz.