Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-15 20:56:30 przez system

Brzesko: koncert Contra Mundum

Wielką popularnością cieszył się koncert warszawskiego zespołu Contra Mundum, zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

Grupa powstała w 2014 roku, a jej premierowy koncert miał miejsce tego samego roku podczas VI edycji Festiwalu NNW w Gdyni. Na jesieni 2014 zespół nagrał swój pierwszy krążek „Cześć i chwała bohaterom”.

W koncertach na żywo zespół wykorzystuje w swoich programach odpowiednio wyselekcjonowane wiersze mistrzów pióra: S.Wyspiańskiego, J.Słowackiego, C.K.Norwida, K.K.Baczyńskiego, T.Gajcego, Z.Herberta. - Muzyka rockowa nie musi stać w sprzeczności do patriotyzmu, historii narodu, szacunku do bohaterów i pamięci o przelanej przez nich krwi – mówią muzycy z Contra Mundum.

W skład grupy wchodzą: Norbert „Smoła” Smoliński – śpiew, Adam „Malczas” Malczewski – gitary, Tomasz Zień – instr. Klawiszowe, Emil Wernicki – instrumenty perkusyjne, Michał Kamiński – gitara basowa. Nowy album zespołu wydany w 2016 roku nosi tytuł „W wierszu i boju”.