Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-01-12 14:47:20 przez system

Brzesko: koncert na dwa chóry i orkiestrę (z Okulic)

W sobotę 9 stycznia, w kościele pod wezwaniem św. Jakuba odbył się koncert kolędowo-noworoczny, w czasie którego wystąpiły dwa chóry – z kościoła św. Stanisława ze Szczepanowa i z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej z Brzeska-Słotwiny oraz orkiestra dęta z Okulic.

Łącznie przed widownią prezentowało się ponad stu muzyków i śpiewaków. Koncert urzekł widzów, tym bardziej, że obok utworów o tematyce świątecznej, mogli wysłuchać znakomitych adaptacji znanych z wykonania filharmoników wiedeńskich. Do występu chóry przygotowywane były przez Piotra Janiszewskiego z Brzeska i Wojciecha Oleksyka ze Szczepanowa, rolę dyrygenta sprawował Mariusz Kurnik z Okulic.

Soliści koncertu – Joanna Janiszewska, Daria Reczek i Wojciech Oleksyk po mistrzowsku wykonali utwory „Feliz Navidad”, „Merry Christmas” i „Jest taki dzień”. Chóry acapella wykonały kilka kolęd – „Przybieżeli do Betlejem”, „Zaśnij dziecino” i „Hej, ponad regle”.

Kilka utworów, które zagrała orkiestra z Okulic znanych jest z wykonania filharmoników wiedeńskich, widzowie byli oczarowani kiedy popłynęły dźwięki „Wiwat marsz”, „Czardasz”, czy „Marsz Radetzky`ego”. Brawom nie było końca, ale nie jest wykluczone, że wkrótce odbędą się następne koncerty z wykonaniu obydwu chórów i orkiestry, grupy zapowiadają, iż ich współpraca będzie się zacieśniać.