Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-01-12 15:21:30 przez system

Brzesko - spotkanie z Janem Melą

26 stycznia o godz. 17.00 w Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku odbędzie się spotkanie z Jaśkiem Melą zatytułowane "Podróże na krańce świata i w głąb siebie".

Celem spotkania jest popularyzacja osoby Jana Meli, który swoją postawą pełną wytrwałości pokazuje innym jak pokonywać własne ograniczenia i przezwyciężać niepełnosprawność.

Mela urodził się 30 grudnia 1988r. w Gdańsku, ale wychował się w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi – w wyniku porażenia prądem amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon.

Porusza się na protezie nogi, nie używa protezy ręki. W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która pomaga osobom po amputacjach w zakupie protez i powrocie do aktywnego życia. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline.