Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-06 21:57:36 przez system

Brzesko: spotkanie z o. Knabitem

Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku będzie miejscem spotkania ze słynnym krakowskim zakonnikiem - o. Leonem Knabitem, które odbędzie się w poniedziałek 12 października o godz. 18.00.

Ojciec Knabit jest mnichem od ponad półwiecza - dokładnie od 55 lat. W chwili obecnej piastuje urząd przeora zakonu benedyktynów w Tyńcu. Jest znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Jest autorem kilku publikacji; pracuje w mediach. Jego książka Sekrety mnichów, czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie, napisana wspólnie z o. Joachimem Badeni, wyróżniona została Nagrodą „Krakowska Książka Miesiąca” w styczniu 2008. Prowadził programy w Telewizji Polskiej „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” , „Credo” oraz „Ojciec Leon zawodowiec” w kanale Religia.tv.

23 grudnia 2009 r. w uznaniu wybitnych zasług w działalności duszpasterskiej, za krzewienie wiary i zasad moralnych wśród dzieci i młodzieży został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.