Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-01 15:37:46 przez system

Brzesko: zjazd z autostrady juz niebawem

W ciągu kilku tygodni zjazd z autostrady w Brzesku, w kierunku północnym, zostanie otwarty. Inwestycja sfinansowana przez samorząd wojewódzki ma ogromne znaczenie dla rozwoju miasta i gmin Brzesko, ale także dla całego regionu

Do wykonania ozostały drobne pracve koncowe i odbiory techniczne. Zjazd, który jest jednocześnie północno-zachodnią obwodnicą miasta, prowadzi z Brzeska przez Bucze do Mokrzysk (niedaleko pogranicza z Przyborowem).

Ponad dwa lata temu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozpisał przetarg na wykonanie zadania w myślą zasady: zaprojektuj i zbuduj. Ponieważ oferty przekraczały możliwości finansowe samorządu województwa małopolskiego (ZDW podlega samorządowi wojewódzkiemu), przetarg anulowano. Rozpisano potem nowy.

Tym razem kwota była znacznie mniejsza. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji w województwie małopolskim. Nowy odcinek ma 4,3 kilometra długości, przebiega przez tereny niezamieszkane i pozwoli kierowcom ominąć centrum Brzeska i Mokrzysk.

Wybudowano całkowicie nową jezdnię drogi wojewódzkiej na odcinku ok. 4,3 km oraz sieć dróg serwisowych; kilka skrzyżowań, estakadę nad ul. Trakt Królewski oraz rzeką Uszewką, kilka przepustów drogowych, przejść dla zwierząt; chodników oraz zatok autobusowych. Inwestycja pochłonie 38 milionów złotych, z czego Unia wyłoży na ten cel 6 milionów. Pozostałe środki przekazał samorząd województwa małopolskiego, gmina Brzesko zapłaci za tę inwestycję 150 tysięcy złotych.