Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-23 16:40:04 przez system

Brzesko: zjazd z autostrady oddany

- Droga została wybudowana zgodnie z projektem i posiada wszelkie odbiory, w związku z tym stwierdzam, że dopuszczona zostaje do użytku – tak w poniedziałek23 maja powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, który przyjechał do Brzeska na oficjalne oddanie do użytku południowego, docelowego zjazdu z autostrady. Na uroczystość przybyli gospodarze miasta i powiatu, posłowie, przedstawiciele inwestorów i wykonawców oraz grupa mieszkańców.

- Dzisiejsze oddanie do użytku zjazdu z autostrady jest zwieńczeniem kilkuletnich starań i zabiegów. Ta inwestycja stawia Brzesko wśród najlepiej skomunikowanych miast w Małopolsce. Dla mieszkańców oznacza to tyle, że ciężki ruch niemal całkowicie wyprowadzony został z miasta, ulica Leśna jest teraz spokojną drogą, po której jeździ niewielka liczba aut – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

- Podziękowania za przygotowanie inwestycji należą się Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcom oraz samorządowcom, którzy zabiegali o realizację inwestycji. Gdyby nie ich upór dzisiaj drogi pewnie by nie było – mówił minister Andrzej Adamczyk.

Trasa zjazdu zaczyna się za wiaduktem kolejowym przy ulicy Leśnej, następnie biegnie przez tereny niezabudowane do estakady, kończy się rondem przy starej „czwórce”. Pod estakadą znajduje się zbiornik retencyjny, do którego spływać będzie nadmiar wód opadowych z drogi. Budowa trwała od lutego 2015 roku, kosztowała 44 miliony złotych, wykonawcą było konsorcjum – IMB Podbeskidzie, PDM Godrom z Gorlic i PDM Dębica.

Na uroczystości oddania zjazdu z autostrady obecni byli przedstawiciele władz miasta i powiatu – burmistrz Grzegorz Wawryka i starosta Andrzej Potępa oraz radni miejscy i powiatowi, posłowie Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski, europoseł Edward Czesak, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, dyrektor małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Tomasz Pałasiński, wicewojewoda Józef Gawron.