Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-05-27 19:17:00 przez system

Burza Mózgów w AGH

Już w środę, 29 maja o godz. 18 w Klubie Studio odbędzie się Burza Mózgów AGH - wyjątkowy pokaz najciekawszych projektów studenckich ostatnich lat. Podczas prezentacji studenci przybliżą szczegóły dotyczące ich najważniejszych konstrukcji, nagradzanych na międzynarodowych zawodach. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 100-lecia AGH.

Krakowianie, sympatycy AGH oraz społeczność akademicka będą mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania, między innymi z sektora konstrukcji kosmicznych, robotyki, elektromobilności czy wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Festiwal innowacyjnych projektów studenckich będzie również doskonałą okazją dla młodych pasjonatów nauki, aby zrozumieć, jak działa łódź solarna, jak wysoko może dolecieć rakieta, czy jak cichy jest w rzeczywistości motocykl elektryczny.

Podczas wydarzenia na scenie pojawi się osiem porywających prezentacji studentów z AGH, którzy nie tylko opowiedzą o swoich przełomowych projektach, ale także zachęcą innych do podejmowania tego typu naukowych aktywności. W przestrzeni Klubu Studio będzie można obejrzeć liczną reprezentację konstrukcji studenckich rodem z AGH - od bolidu wyścigowego przez roboty aż do modelu samolotu solarnego.

Burzę Mózgów AGH poprowadzi Radek Kotarski, twórca kanału Polimaty na Youtube. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.