Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-18 15:29:03 przez system

Caritas przejmuje projekt „Bilet dla Brata”

17 czerwca w Grybowie, podczas IX Zjazdu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej ogłoszono oficjalnie, iż projekt „Bilet dla Brata” w diecezji tarnowskiej przejmuje organizacja Caritas. Koordynatorami projektu z ramienia organizacji zostali: Magdalena Bednarek z Tymowej oraz ks. Paweł Ryś, posługujący w parafii Zgórsko.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyło ponad 1 400 młodych osób wraz ze swymi opiekunami, byli obecni także przedstawiciele Zespołu Diecezjalnego ds. ŚDM – koordynator diecezjalny ks. Paweł Górski oraz Anna Szczepanek, odpowiedzialna za Sekcję Wolontariatu, którzy wprowadzili młodzież w temat diecezjalnych przygotowań do ŚDM oraz możliwości zaangażowania się w wolontariat i projekt „BdB”.

Grybowska młodzież wraz z duszpasterzem dekanalnym prowadziła tzw. „biletomat” z gadżetami ŚDM - dochód z cegiełek przeznaczony był na wsparcie projektu „Bilet dla Brata”.

- Bilet dla Brata to ogólnopolska inicjatywa mająca na celu dofinansowanie uczestnictwa w ŚDM 2016 pielgrzymów i wolontariuszy z trzynastu krajów Europy Zachodniej i Zakaukazia. Dochód zbierany jest poprzez dobrowolne ofiary – zakup gadżetów, cegiełek, czy bezpośrednie wpłaty na konto – tłumaczy Anna Szczepanek z Wolontariaty ŚDM Tarnów.