Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-02-04 18:27:37 przez system

CBŚ przechwyciła 22 kilogramy narkotyków

Działania policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udaremniły wprowadzenie do obrotu ponad 22 kilogramów środków odurzających.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami wydziałów kryminalnego oraz do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, rozpracowując grupy handlarzy narkotykowych podejrzewali, że wśród osób uwikłanych w narkotykowy proceder może wkrótce dojść do dużej transakcji. Do obrotu trafiłyby wówczas spore ilości środków odurzających. Precyzyjne ustalenia policjantów i sprawnie przeprowadzona akcja udaremniły wprowadzenie na czarny rynek wysokiej jakości płynnej amfetaminy, z której można by przygotować ponad 15 kilogramów gotowego do dalszej dystrybucji sproszkowanego narkotyku.

Pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyku i przygotowania go do wprowadzenia do obrotu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy uzgadniali szczegóły transakcji. To mieszkańcy Krakowa w wieku 30 i 40 lat. Trafili do policyjnego aresztu.
Dalsze czynności policjantów i prowadzone przez nich przeszukania pozwoliły na ujawnienie kolejnych partii narkotyków, w tym 7 kilogramów marihuany oraz niemal pół kilograma amfetaminy w postaci sproszkowanej. Zabezpieczono także przedmioty świadczące o zaangażowaniu w narkotykowy proceder (m.in. wagi elektroniczne) oraz akcesoria mogące wskazywać na to, że w jednym z mieszkań dochodziło do przetwarzania płynnej amfetaminy w jej krystaliczną postać, która następnie miała trafić do dalszego obrotu. Policjanci odnaleźli także przy zatrzymanych niebezpieczne narzędzia – siekiery i maczety. Zatrzymana została trzecia osoba powiązana z nielegalnym procederem – to 30-letnia kobieta, która również trafiła do policyjnego aresztu. Łączna czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad pół miliona złotych.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty karne związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowaniem ich do wprowadzenia do obrotu. Decyzją sądu wszyscy troje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze i ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.