Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-24 15:24:06 przez system

Chciał uniknąć kontroli – i wpadł w tarapaty

W niedzielny wieczór 22 marca, podczas obchodu gminy Dębno dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zainteresował się Volkswagenem, którym poruszało się trzech bardzo młodych mężczyzn

Policjant podjął próbę zatrzymania samochodu, jednak kierowca nie zastosował się do dawanych sygnałów i podjął ucieczkę. W pewnej chwili samochód zjechał w boczną drogę i zatrzymał się, a kierowca i pasażerowie kontynuowali ucieczkę biegnąc. Po krótkim pieszym pościgu dzielnicowy zatrzymał jednego z mężczyzn, niespełna 18-letniego mieszkańca gminy Gnojnik; w niedługim czasie do komendy zgłosił się także kierowca samochodu. Jak się okazało, powodem ucieczki była chęć uniknięcia konsekwencji braku uprawnień do kierowania samochodami – 17-letni mieszkaniec gminy Gnojnik nie posiada prawa jazdy. Badanie trzeźwości nie wykazało w jego organizmie alkoholu.

Podczas sprawdzania samochodu dociekliwy dzielnicowy ujawnił kilka sztuk przerobionych dokumentów, w tym legitymacje szkolne. Posiadacz samochodu wyznał, że preparował dokumenty, aby bez problemu wchodzić do lokali rozrywkowych, gdzie wstęp uzależniony jest od osiągnięcia dorosłości.

Wykroczenia drogowe, jakich dopuścił się kierowca, zagrożone są karą aresztu albo grzywny. Czyn polegający na sfałszowaniu dokumentu to przestępstwo, określone w art. 270 kodeksu karnego. Jest ono zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.

W tym samym czasie na terenie gminy Dębno inni dzielnicowi wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego podjęli kontrolę samochodu Honda. W kieszeni 21-letniego kierowcy funkcjonariusze znaleźli zawiniątko z zawartością suszu marihuany. To kolejny w tym miesiącu przypadek ujawnienia przestępstwa narkotykowego na terenie powiatu brzeskiego. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony.