Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-02-19 15:37:16 przez system

Chciała sprzedać przez Internet... swoją nerkę

Policjanci z wydziału ds. przestępczości gospodarczej komendy powiatowej policji w Krakowie uzyskali informację, że na jednym z portali ogłoszeniowych opublikowany został anons, z którego wynika, że osoba oferuje do sprzedaży za 20 tysięcy złotych swoją nerkę.

Podjęte w tej sprawie kroki doprowadziły funkcjonariuszy do 26 letniej mieszkanki gminy Jerzmanowice-Przeginia. Śledczy podczas zatrzymania zabezpieczyli również dowody świadczące o tym, że ogłoszenie zamieściła sama zatrzymana.

Kobiecie przedstawiono zarzut naruszenia przepisów ustawy o pobieraniu, przechowywaniu, przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. Podejrzana przyznała się do popełnienia tego przestępstwa, a jako przyczynę takiego postępowania podała bardzo trudną sytuację finansową w jakiej się znajduje.

Z podobnym przypadkiem policjanci zetknęli się w czerwcu ubiegłego roku, gdy ujawniono 24-letnią kobietę, która także oferowała do sprzedaży nerkę. Wyceniała ją na kwotę 5 tysięcy złotych, a motywowała to zbieraniem pieniędzy na kupno mieszkania.