Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-01 16:13:54 przez system

„Chleb za chleb”- niedzielna akcja Caritas

Prawie 21 tys. sztuk pieczywa trafi do parafii diecezji tarnowskiej w ramach akcji „Chleb za chleb”. Chleby będą rozprowadzane w najbliższą niedzielę, 4 października przy kościołach i kaplicach przez członków Parafialnych Oddziałów Caritas. Wspierając akcję można pomóc w dożywianiu dzieci.

- W świetlicach Caritas codziennie ok. dwustu dzieci dostaje posiłek. Także w kilku szkołach dofinansowujemy obiady dla kilkunastu dzieci w każdej z tych placówek – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Caritas prowadzi aktualnie sześć świetlic dla dzieci i młodzieży. Działają one w Tarnowie, Dębicy i Mielcu. Pod opieką wychowawców i terapeutów uczniowie odrabiają lekcje, nadrabiają zaległości, dostają posiłki i rozwijają swoje pasje.

Chlebki miłosierdzia przygotuje osiem piekarni z różnych rejonów diecezji: Tarnowa, Nowego Sącza, Dębicy, Nawojowej, Rożnowa, Rudy, Jodłownika i Jodłówki.

Ofiara za chlebki miłosierdzia wynosi przynajmniej 5 złotych. Połowa datków pozostanie w parafialnych oddziałach Caritas, zaś druga część trafi do centrali Caritas w Tarnowie. Z tych funduszy parafialne oddziały Caritas będą mogły m.in. przygotować paczki żywnościowe.