Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-06-29 00:08:07 przez system

Chrońmy pszczoły - szkolenia fundacji z Niepołomic

Fundacja Pomóżmy Pszczołom z Niepołomic realizuje w bieżącym roku w Powiatach Wielickim i Bocheńskim projekt „Świat pszczół i innych zapylaczy – żyją wśród nas”. W ramach tego projektu w miesiącach lipiec – październik odbywać się będą bezpłatne szkolenia, przybliżającą znaczenie pszczół i innych zapylaczy dla środowiska oraz zagrożenia dla nich i warunki ich ochrony.

Będziemy mówić o znaczeniu owadów zapylających dla zachowania równowagi między przyrodą
a działalnością człowieka. Uczestnicy zostaną przeszkoleni w zakresie rozpoznawania zagrożeń dla pszczół i innych zapylaczy, jakie występują w środowisku a także poznają możliwe sposoby reagowania na te zagrożenia – mówi Aldona Maria Pawłyk prezes fundacji. Szkolenie trwa o koło 2,15 godzin zegarowych – obejmuje prezentację zagadnień wyświetlaną na ekranie oraz dyskusję i odpowiedzi na pytania.

Szkolenie jest prowadzone przez inż. Igora Pawłyka, który jest Mistrzem Pszczelarstwa, członkiem Polskiego Związku Pszczelarskiego, przewodniczącym Komisji Hodowlanej w Woj. Związku Pszczelarskim w Krakowie, członkiem zarządu Koła Pszczelarzy w Niepołomicach, tłumaczem literatury pszczelarskiej na język polski, autorem licznych artykułów w ogólnopolskim miesięczniku „Pszczelarstwo” i w czasopismach zagranicznych oraz wystąpień na konferencjach krajowych
i zagranicznych. Zajmuje się popularyzacją pszczelarstwa w Kołach Pszczelarzy i w szkołach w całej Polsce Prowadzi własną eksperymentalną pasiekę w powiecie wielickim. Jest autorem filmów na youtube /igorpawlyk.carnica – youtube/ oraz prowadzi własną stronę internetową IgorPawlyk.CARNICA-YouTube i www.igorpawlyk.wordpress.com.

Fundacja Pomóżmy Pszczołom z Niepołomic zajmuje się:

  • Popularyzacją wiedzy i edukacją w zakresie pszczelarstwa
  • Podnoszeniem kultury pszczelarstwa w Polsce
  • Działalnością w zakresie ochrony pszczół i pasiek

Kontakt:
Fundacja Pomóżmy Pszczołom
32-005 Niepołomice
Zagórze 41
tel. 12 250 50 80