Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-22 19:48:49 przez system

Chrześcijaństwo jest nudne?

Chrześcijaństwo jest nudne, nieprawdziwe i nieaktualne - taki zarzut w ustach młodego człowieka nikogo nie dziwi. Młodych ludzi, którzy przyznają się do wiary jest mniej z roku na rok. Mimo to w zeszłorocznym wydarzeniu o nazwie Młodzi i Miłosierdzie do spowiedzi ustawiały się długie kolejki.

Być może kolejki do spowiedzi ustawią się także 28 i 29 marca tego roku przy okazji drugiej odsłony Spotkania. Biskup Grzegorz Ryś, który jest inspiratorem przedsięwzięcia, często podkreśla, że zależy mu na zaproszeniu młodych ludzi do miejsca, do którego będą chcieli przyjść. Niestety, nie zawsze takim jest świątynia. Co młodych ludzi może zachęcić do odpowiedzi na zaproszenie biskupa?

Po wolnych miejscach na Wydarzenie już dawno nie ma śladu. Rejestracja zakończyła się. - Właśnie rozpoczęliśmy wydawanie wejściówek. Łącznie spodziewamy się 107 gimnazjów oraz 64 szkół średnich z Krakowa i okolic. Mamy informację, że pod Tauron Arenę podjedzie około 60 autokarów. Na Spotkanie dotrą także młodzi ludzie z Nowego Targu, Rybnika, Makowa a nawet Łodzi, którzy dowiedzieli się o Projekcie M&M2 z internetu albo od znajomych - relacjonuje Magdalena Kula, koordynator projektu.

Wzięcie udziału w Projekcie zaprasza do wspólnej pracy dwie strony - młodzież i nauczycieli. Ci pierwsi muszą chcieć - udział w wydarzeniu jest dobrowolny, a ci drudzy też muszą… chcieć. Zaangażowanie pedagogów jest kluczowe - to oni podejmują opiekę nad młodzieżą, oni organizują wyjście młodych pod względem formalnym ze szkoły, oni dokonują rezerwacji wejściówek i je odbierają. Nauczyciele są w końcu bezpośrednim zapraszającym wśród uczniów. W tym roku zarekomendować wyjście na Tauron Arenę Kraków postanowiło aż 1 200 nauczycieli.

Młodych, którzy dotrą na Spotkanie, czeka część widowiskowa, w której wystąpią m. in. raper Tau oraz Ireneusz Krosny - najpopularniejszy mim i komik polski. Organizatorzy starają się też o zapewnienie poczęstunku w czasie trwania Spotkania oraz pamiątkowych upominków.

Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego Wydarzenia, które zgromadziło łącznie ponad 18 tysięcy młodych ludzi. Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi
z miasta Krakowa. Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 marca w Tauron Arena Kraków.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Krakowska.

Strona wydarzenia: http://mlodziimilosierdzie.pl/ oraz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/mlodziimilosierdzie/