Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-01 22:57:38 przez system

Coraz bliżej niedzieli bez handlu

350 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem

NSZZ "Solidarność" zebrała 350 tys. podpisów pod projektem ws. ograniczenia handlu w niedzielę tylko do małych sklepów spożywczych - poinformował w środę 31 sierpnia przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda.

Zwracając się do zebranych w sali BHP Stoczni Gdańskiej sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych, Piotr Duda zapewnił: -* Wasz testament będzie realizowany aż do skutku, bo po to jesteśmy jako związkowcy z Solidarności i to w imieniu całego Związku Zawodowego Solidarność mogę wam przyrzec. - *

Szef "S" mówił, że jednym z postulatów robotników strajkujących w sierpniu 1980 r. były wolne soboty. "My chcemy wolnych niedziel, ograniczenia handlu w niedzielę, bo niedziela jest dla Boga i rodziny" - powiedział.

- Zebraliśmy na dzisiaj ponad 350 tys. podpisów. 2 września składamy projekt w samo południe u marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - zapowiedział Duda.

Dodał, że społeczeństwo chce ograniczenia handlu w niedzielę. Oświadczył też, że podpisy będą zbierane aż do momentu podpisania ustawy przez prezydenta, "żeby pokazać rządzącym, że to nie jest garstka ludzi", lecz miliony.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP