Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-02 13:30:14 przez system

Cracow Fashion Week

Cracow Fashion Week 2017, organizowany 18-26 marca przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, odbędzie się w tym roku pod hasłem "fashion & ecology". Partnerem wydarzenia skupionego na CSR jest Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, koordynująca w Polsce kampanię Clean Clothes oraz międzynarodowe organizacje walczące o odpowiedzialną modę - Foundation to Support Animal Protection PETA i Fashion Revolution.

W ciągu całego tygodnia będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Odbędą się warsztaty i wykłady, z których wiele będzie dotyczyć społecznej odpowiedzialności mody i biznesu. 19 marca zapraszamy na debatę dotyczącą społecznej odpowiedzialności mody, w której wezmą udział przedstawiciele PETA, Fashion Revolution, Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz młodzi projektanci. 20 marca odbędzie się warsztat "Co kryje się za metką Twoich ubrań", który poprowadzi Marysia Huma z Kupuj Odpowiedzialnie.

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie (FKO) jest ogólnopolską organizacją prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Fashion Revolution to organizacja powstała w Wielkiej Brytanii, która organizuje co roku Fashion Revolution Day, zadając wszystkim pytanie "kto stworzył nasze ubrania". PETA, która liczy na świecie ponad 5 mln wspierających osób, to międzynarodowa Fundacja zajmująca się walką o prawa zwierząt i sprzeciwiająca się ich wykorzystywaniu.

Fot. Kasia Bielska