Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-12-17 15:34:11 przez system

Czy samorządy oddadzą polskie mienie Żydom?

Stanisław Michalkiewicz, powołując się na własne źródła, poinformował, że „12 grudnia Senat Stanów Zjednoczonych aprobował Act S.447, znany jako Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017”. Jak twierdzi publicysta jest to dokument niezwykle niebezpieczny, ponieważ z jego treści wynika, że „stwarza on pozory legalności dla przejmowania przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu tak zwanego mienia bezspadkowego".

Dokument ten został obecnie przekazany do Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, która zdecyduje o jego przyszłości. „Jeśli zostanie on przez Izbę Reprezentantów zatwierdzony, to stosowna dokumentacja może trafić na biurko prezydenta Donalda Trumpa, a po podpisaniu ten akt stanie się obowiązującym w USA prawem”, podkreśla Stanisław Michalkiewicz.

Oczywiście prawo to nie będzie obowiązywało w Polsce jednak na jego podstawie Stany Zjednoczone będą mogły wobec Polski stosować sankcje. Jest to niepokojące gdyż dokładnie takie samo postepowanie widzieliśmy wobec Szwajcarii, kiedy to Stany Zjednoczone wspierając Żydowskie roszczenia wobec tego kraju, zapowiedziały zablokowanie wszystkich aktywów szwajcarskich w USA. Szwajcaria wówczas poddała się i w 1998 roku wypłaciła Organizacjom Żydowskim 1,25 mld $, o wiele więcej niż wynikał później z analizy.

Jeśli do tego by doszło i jeśli rząd polski uległby takim naciskom oznaczałoby to, że żydowskie organizacje wspierane i popierane przez władze Stanów Zjednoczonych mogłyby rozpocząć przejmowanie „znajdujących się w Polsce nieruchomości stanowiących własność skarbu państwa albo własność samorządów terytorialnych”, które (co wynika z treści przyjętego dokumentu) „należą się im”.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicz ten ruch polityczny został starannie przemyślany i wykonano go w odpowiednim czasie. „Zwraca uwagę fakt, że zaaprobowanie tego Aktu przez Senat USA nastąpiło następnego dnia po zaprzysiężeniu przez pana prezydenta Dudę pana Mateusza Morawieckiego na premiera rządu Rzeczypospolitej”, napisał publicysta.

Dodał, że konieczne jest by posłowie jak najszybciej złożyli w Sejmie interpelację dotyczącą tej sprawy, w której postawiliby pytania:

  • co rząd uczynił, aby zapobiec narażeniu Polski na niebezpieczeństwo złupienia jej przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu?;

  • czy ktoś w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej składał w tej sprawie obietnice przedstawicielom państw obcych, a jeśli tak, to czy którekolwiek z tych państw uzależniało swój stosunek do Polski oraz poparcie polityczne dla rządu od zadośćuczynienia przez Rzeczpospolitą żydowskim roszczeniom majątkowym?;

  • co rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego zamierza aktualnie uczynić dla zapobieżenia temu niebezpieczeństwu?

Źródło: www.michalkiewicz.pl / TVASME / Przedsiębiorstwo Holokaust – Norman Finkelstein

Foto: Wikipedia