Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-05-19 20:04:35 przez eb

Dębica: rowerem dookoła Polski dla dzieci

Już 1 czerwca rozpocznie się wyjątkowa podróż dookoła Polski. 63-letni Roman Ostrowski z Dębicy zamierza przejechać całą Polskę na rowerze, a w czasie wyprawy zbierać fundusze na rzecz dzieci z kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Pierwszy etap podróży zakończy się w Krakowie.

„Doceniam dar życia, ponieważ kiedyś sam musiałem o nie powalczyć. Czując wdzięczność za to, że tutaj jestem, postanowiłem podjąć się wyzwania dla dzieci chorych na raka. Doskonale wiem, jak cenną wartością jest zdrowie dziecka, bo sam jestem ojcem i dziadkiem. Moje wnuki są dla mnie powodem do dumy.

1 czerwca chcę wyruszyć w trasę dookoła Polski na rowerze. Nie bez przyczyny wybrałem tą datę, w końcu to Dzień Dziecka. Czas beztroski i zabawy. Jednak dla dzieci z kliniki »Przyladek Nadziei« to szczególny czas. Choroba powoduje, że te dzieci muszą szybko dorosnąć i stanąć do walki z największym przeciwnikiem, jakim jest choroba nowotworowa. Dlatego swoim wyzwaniem chciałbym zwrócić uwagę na ich los” - czytamy w opowieści 63-latka o wyprawie na stronach internetowych naratunek.org.

Wyjątkowa podróż rozpocznie się w Rzeszowie. Pierwszy etap zakończy w naszym mieście. Na mapie wyprawy znalazły się jeszcze takie miejscowości jak Wrocław, Kostrzyn nad Odrą, Szczecin, Koszalin, Gdańsk, Olsztyn, Mrągowo, Białystok, Chełm i Tomaszów Lubelski.

63-latek zamierza pokonać trasę o długości 2215 km w ciągu miesiąca. W tym czasie chce zebrać 2215 zł. Wsparcia można dokonać na stronach internetowych naratunek.org.

Wyprawa odbywa się pod patronatem serwisu krakow.pl.