Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-01-27 15:33:53 przez system

Derby artystyczne 2016

Organizatorzy III edycji międzyregionalnego Programu „Derby Artystyczne’ 2016 – Śląsk & Małopolska i województwa ościenne”, realizowanego w ramach projektu „Integracja sztuki” zapraszają artystów – malarzy, grafików i plastyków – do udziału w wystawach programu i prezentacji prac autorskich.

Trzecia edycja programu realizowana w 2016 roku, podobnie jak w roku 2015, oprócz udziału artystów z województwa śląskiego i małopolskiego, przewiduje udział przedstawicieli środowisk artystycznych z województw sąsiadujących. Do wystaw w programie każdy autor może zgłosić dwie prace, po jednej z każdego tematu, tj. „Świat kobiety” & „Kolory regionu”. Wysyłając kartę zgłoszenia, można zgłosić propozycję do 8 prac w obu tematach wystaw, do wyboru przez komisję artystyczną, proponującą prace do wystaw. Dwie główne międzyregionalne wystawy odbędą się tak jak w latach poprzednich po jednej w Małopolsce i na Śląsku. Ponadto odbędzie się wystawa przedpremierowa związana z inauguracją programu i wzorem lat poprzednich planowane są wystawy towarzyszące.

Termin zgłoszeń do Derbów’ 2016, w tym zgłoszenie propozycji prac do wystaw mija 14 lutego 2016 roku. W zależności od ilości i terminowości zgłoszeń proponowanych prac, co w dużej mierze zależeć będzie od terminu dotarcia informacji do autorów – organizatorzy mogą podjąć decyzję o ustanowieniu dodatkowego terminu do przyjmowania zgłoszeń.

Program „Derby Artystyczne’ 2016″ zainaugurowany będzie pod koniec czerwca lub w pierwszy weekend lipca imprezą inauguracyjna i wystawą przedpremierową. Główne wystawy i wystawy towarzyszące realizowane będą w okresie od końca sierpnia do 30 listopada 2016. W 2016 roku po raz pierwszy przyznana będzie nagroda specjalna w wysokości 3.000 złotych dla najciekawszej pracy jaka pojawi się na wystawie w tym roku.

W 2015 roku na głównych wystawach programu swoje prace zaprezentowało 67 artystów, z czego 75% stanowili artyści profesjonalni. W ramach programu zorganizowano 17 wystaw w obu województwach, które odwiedziło łącznie ponad 12 000 osób.

Dokładne informacje o zasadach zgłoszenia do Programu „Derby artystyczne 2016″ oraz druki niezbędne do dokonania zgłoszenia, dostępne są na oficjalnej stronie informacyjnej pod adresem: www.art-plus.info/derby albo www.derby.art-plus.info

Zarząd i Rada Programowa Centrum Art-Plus w Krakowie i Projektu „Integracja Sztuki” serdecznie zapraszają artystów do udziału w programie i przygotowywanych wystawach.