Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-24 16:04:01 przez system

Diecezja tarnowska na Twitterze

O najważniejszych wydarzeniach w Kościele tarnowskim (i nie tylko) będzie można przeczytać na Twitterze. Diecezja ma już profil na tym popularnym serwisie społecznościowym. Pomysłodawcą jest biskup tarnowski Andrzej Jeż.

- To ważny dziś sposób komunikacji. Papież Franciszek, niektórzy biskupi także prowadzą własne profile na tym komunikatorze. Jest tam także obecne Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Czas na diecezję tarnowską – podkreśla ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz tarnowskiej kurii.

Na Twitterze już pojawiły się pierwsze wpisy ze zdjęciami.

- Chcemy, by było to źródło dotarcia do wielu osób, które wiadomości czerpią z internetu. Będą więc informacje dotyczące diecezji, Kościoła powszechnego i stanowiska KEP w ważnych sprawach - dodaje kanclerz.

Informacje można znaleźć pod adresem @DiecezjaTarnow

    • To kolejny kanał komunikacji, użyteczne narzędzie, które umożliwia bezpośrednie i szybkie informowanie o wydarzeniach w diecezji. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków wymagana jest zwięzłość przekazu i uchwycenie sedna sprawy o której informujemy* - dodaje ks. Mateusz Szyszka z tarnowskiej kurii, jeden z prowadzących profil diecezji na Twitterze.