Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-09 18:56:16 przez system

Diecezjalne Święto Rodziny

W niedzielę 21 czerwca diecezja tarnowska przeżywać będzie po raz kolejny Diecezjalne Święto Rodziny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za rodziny i z rodzinami w każdej parafii diecezji tarnowskiej. W tym roku będzie to również okazja do włączenia się w modlitwę Kościoła powszechnego przed XIV Zwyczajnym Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów poświęconym „Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym” (X 2015 r.)

Rodziny będą modlić się, by Boża prawda o powołaniu do życia małżeńskiego i rodzinnego nie ulegała rozmyciu i była wyraźnie i z przekonaniem głoszona we współczesnym świecie.

Centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Rodziny będą w tym szczególnym miejscu przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II - Papieża Rodziny. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 10.30; Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin naszej diecezji będzie sprawowana na Ołtarzu Papieskim przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża o godz. 11.00. Oprawę muzyczną Liturgii zapewni Chłopięco-Męski Chór „Pueri Cantores Sancti Nicolai” z Bochni.

Wspólne świętowanie kontynuowane będzie w czasie Festynu Rodzinnego organizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu. W czasie festynu przewidziano zabawy i konkursy dla dzieci i rodzin, występy zespołów muzycznych, degustacje potraw regionalnych oraz wiele innych atrakcji. Organizatorzy zatroszczyli się o przygotowanie wielu cennych nagród w konkursach oraz w loterii fantowej (wygrać można min. lodówkę, kino domowe, rower miejski oraz wiele innych atrakcyjnych nagród).

W czasie Festynu wystąpią: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Podegrodzie, obchodzący 10-lecie istnienia Zespół Pokolenie Jana Pawła II ze Starego Sącza, Teatr Lalek Pinokio. Wśród zespołów pojawią się Promyczki Dobra z Nowego Sącza, którzy będą na Festynie gościć czytelników „Promyczka Dobra”; w czasie spotkania nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu „Pasje Jana Pawła II”. Będzie można obejrzeć strażacki pokaz drużyny ratownictwa drogowego oraz zmierzyć się w strzelaniu na bramkę bramkarza Sandecji. Gwiazdą festynu będzie w tym roku Kabaret Rak, który tworzą znani telewizji Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek.

Program

11.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
Oprawa muzyczna: Chłopięco-Męski Chór „Pueri Cantores Sancti Nicolai” z Bochni,

Festyn Rodzinny
12.50 – Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Podegrodzie
Konkurs dla rodzin

14.00 – Loteria 1 losowanie

14.20 – Zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza
Spotkanie Czytelników Promyczka Dobra,
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pasje Jana Pawła II”

15.30 Teatr Pinokio „Kłamstwa Kozy”

Konkursy i zabawy dla dzieci.
Lolek był bramkarzem – strzel gola na bramkę Sandecji
Pokaz ratownictwa drogowego – Straż pożarna

16.30 – Loteria 2 losowanie

16.45 – Zespół Pokolenie Jana Pawła II ze Starego Sącza (koncert w 10-lecie istnienia zespołu)
Konkursy sprawnościowe pod sceną

18.30 – gwiazda festynu kabaret Rak czyli Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek
konkursy
Po koncercie ok. 20.00 – Loteria 3 losowanie

Zakończenie festynu

loteria fantowa – Losowanie nagród: 14.00; 16.30; 20.00
(do wygrania: lodówka, rower miejski, kino domowe)

Konkursy dla rodzin z nagrodami, atrakcje dla dzieci, kiermasz, kuchnia regionalna.