Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-20 15:56:45 przez system

Dni Brzeska za nami

Piątkowy (17 czerwca) koncert orkiestry dętej przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego zainaugurował tegoroczne obchody Dni Brzeska. Tuż po koncercie w RCK-B otwarta została wystawa malarstwa Krzysztofy Zwierz-Ciok, której towarzyszył występ uczniów szkoły muzycznej.

W sobotę, od rana w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej przy parafii NMP MK i św. Jakuba odbywały się warsztaty modelarskie dla młodzieży „Trójpłatomania”, zakończone grą wielkoformatową „Asy Przestworzy” na Rynku.
Na Placu Kazimierza Wielkiego, o godzinie 15.00 rozpoczęły się prezentacje taneczne i wokalne w wykonaniu młodych artystów działających w Miejskim Ośrodku Kultury oraz dzieci z przedszkola w Szczepanowie, które z wdziękiem zaprezentowały pokaz tańców hip-hopowych. Widzowie byli zachwyceni pokazem strojów i tańców indyjskich, niezwykła różnorodność kolorów i umiejętności tancerzy robiła ogromne wrażenie. Wielkimi brawami widzowie nagrodzili występ Ani i Kingi Gurgul z Dębna, laureatek telewizyjnego programu „Aplauz, aplauz!”. Przez całe popołudnie na placu czynny był kącik małego muzyka oraz bazar indyjski, na którym prezentowane było rękodzieło z Neapolu.

O godzinie 18.45 recitalem Katarzyny Szlachty rozpoczął się blok koncertowy, tuż po niej na scenie prezentował się zespół Small Cafe. Widzowie zebrani na Placu Kazimierza Wielkiego wzięli udział w konkursie wiedzy o browarze Okocim, w którym do wygrania były nagrody ufundowane przez brzeskiego producenta piwa.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Pod Budą. Widzowie zebrani na Placu Kazimierza Wielkiego brawami nagradzali znakomite i znane przeboje grupy, tańczyli i doskonale się bawili. Wokalno-muzyczne popisy Pod Budą oglądało kilka tysięcy widzów.