Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-14 14:23:45 przez system

Do Tarnowa zawita smaczny festiwal

19 lipca mieszkańcy zgromadzeni na tarnowskim Rynku będą mogli wziąć udział w półfinale Małopolskiego Festiwalu Smaku, będącym największym w Polsce, regionalnym wydarzeniem o charakterze kulinarnym.

Celem imprezy jest promowanie małopolskich producentów żywności, produktów i potraw lokalnych. W największych miastach regionu organizowane są eliminacje półfinałowe, na których małopolscy producenci artykułów rolno-spożywczych prezentują swoje wyroby.

Podczas każdego półfinału, jak również w trakcie finału organizowany jest konkurs "Małopolski Smak", w którym zgłoszone produkty i potrawy, ocenia komisja konkursowa przyznająca Grand Prix oraz II i III miejsce. Zwycięzcy otrzymają "przepustkę" do krakowskiego finału, w którym wybierane będą najlepsze produkty całej Małopolski.

Półfinałowy kiermasz potrwa od godz. 10:00 do 18:00. Tarnowianie będą mieli okazję skosztować małopolskich specjałów prezentowanych przez wystawców, którzy zgłosili się do konkursu oraz wziąć udział w plebiscycie na najsmaczniejszy produkt żywnościowy. Ponadto dla osób, które tego dnia odwiedzą festiwal przygotowano szereg atrakcji i konkursów z nagrodami.

Nie zabraknie również uczty muzycznej, na której wystąpią: Lew na Ziemi, Maciej z Koszyc Band, Krzysztof Napiórkowski i Wojtek Klich.