Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-10-09 19:28:43 przez eb

Dokopać psychiatrom? Tylko podczas „Human Week”!

Od poniedziałku trwa I Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week”. Na wszystkich zainteresowanych tematem zdrowia psychicznego czekają otwarte wykłady, spotkania, pokaz filmu i wieczór z poezją. Odbędzie się także mecz piłki nożnej z udziałem krakowskich psychiatrów.

I Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week” organizowany jest przez Szpital Uniwersytecki we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. W ramach „Human Week” 10 października w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego zostanie rozegrany mecz piłki nożnej, w którym z drużyną psychiatrów ze Szpitala Uniwersyteckiego rywalizować będzie drużyna złożona z przedstawicieli organizatora i współorganizatorów. Mecz odbędzie się o godz. 10 w Hali 100-lecia KS Cracovia pod hasłem „Dokopać psychiatrom”.

Tego samego dnia organizatorzy zapraszają na pokaz filmu „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” i spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro, a także na spotkanie „Teatr jako terapia” z Jerzym Fedorowiczem. W ramach dnia otwartego w Galerii Miodowa można obejrzeć dzieła artystów i twórców z Art Studio Miodowa – pracowni edukującej artystycznie osoby, które przeżyły różnego rodzaju kryzysy psychiczne.

Na piątek została zaplanowana akcja artystyczna „Maski i twarze” oraz spotkanie zorganizowane pod hasłem „Czego oczekuje od nas prof. Antoni Kępiński?”. Finałem I Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego będzie wieczór z poezją Marty Eloy-Cichockiej, Joanny Oparek i Juliusza Pielichowskiego z muzyką na żywo, na które mieszkańcy Krakowa zaproszeni są do Miejskiego Centrum Dialogu przy ul. Brackiej.

W Pensjonacie U Pana Cogito, w którym większość personelu stanowią osoby po kryzysach psychicznych, do końca tygodnia odbywają się spotkania z doradcami zawodowymi i trenerami pracy dotyczące aktywizacji zawodowej osób chorych psychicznie.

Przez cały czas trwania „Human Week” ze specjalistami dyżurującymi w godz. 10-16 w namiotach tematycznych rozstawionych pod Muzeum Narodowym można porozmawiać o psychoterapii, zaburzeniach, uzależnieniach i metodach ich leczenia.

Fot. Bogusław Świerzowski