Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-01 10:38:37 przez system

Dopalacze w firmie kurierskiej

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową z Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zabezpieczyli kilkanaście przesyłek pocztowych, w których popakowane były różnego rodzaju substancje psychotropowe

To kolejny udaremniony przemyt środków odurzających na terenie Krakowa. Policjanci namierzyli, że w jednej z firm kurierskich mają znajdować się paczki, w których popakowane są środki odurzające. Podejrzenia policjantów potwierdziły się.

W szczelnie zapakowanych paczkach znajdowały się woreczki z dopalaczami (ponad pół tysiąca porcji dilerskich). Substancja została przekazana do ekspertyzy, aby dokładnie sprawdzić pochodzenie i skład chemiczny narkotyku.

Dalsza realizacja materiałów policyjnych pozwoliła na zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lat – mieszkańców Krakowa.

Przeszukanie lokali zajmowanych przez zatrzymanych, zaowocowało ujawnieniem i zabezpieczeniem dodatkowych kilkaset sztuk woreczków foliowych z zawartością substancji psychotropowych. Zabezpieczono także dokumentację prowadzoną przez handlarzy jak również wagę elektroniczną i inne przedmioty świadczące o przestępczej działalności „kurierów”.

Zatrzymanych osadzono w policyjnym areszcie.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy prowadzą czynności w kierunku ustalenia tożsamości kolejnych dystrybutorów i nabywców dopalaczy