Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-27 23:03:03 przez system

Droga Krzyżowa przejdzie w środę ulicami Tarnowa

W Wielką Środę ulicami Tarnowa przejdzie Droga Krzyżowa. Weźmie w niej udział biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz kapłani, zakonnicy, siostry zakonne, alumni i mieszkańcy miasta. Z okazji Roku Życia Konsekrowanego rozważaniom będzie towarzyszyć hasło „Iść za Barankiem”, co nawiązuje do powołania sióstr, braci i zakonników, którzy poszli za Chrystusem.

Rozważania, które będą czytane podczas nabożeństwa przygotowały siostry karmelitanki bose z tarnowskiego Karmelu, które nie opuszczają klasztoru i całe życie spędzają w zakonie zamkniętym. Uczestnicy Drogi Krzyżowej pójdą za krzyżem, który będzie niesiony przez przedstawicieli różnych zgromadzeń zakonnych z Tarnowa i okolic.

Modlitwa rozpocznie się o godzinie 20.00 na Rynku. Wierni przejdą ul. Wekslarską, Bramą Pilzneńską, Wałową, ul. Katedralną i powrócą na Plac Katedralny.

„Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic. Droga Krzyżowa może być bardzo dobrym przygotowaniem do rozpoczynającego się w czwartek Triduum Paschalnego. Będzie to też okazja do wyciszenia się, chwili refleksji i modlitwy w intencji osób konsekrowanych, które głoszą Ewangelię swoim życiem m.in. opiekując się ciężko chorymi, prowadząc przedszkola, kuchnie dla ubogich a także wyjeżdżając na misje” - mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Do udziału w Drodze Krzyżowej zachęca także biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zaproszenie Pasterza diecezji będzie czytane w Niedzielę Palmową w tarnowskich kościołach.