Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-21 14:30:18 przez system

Drużyna PiS (prawie) gotowa na wybory

Około 30 osób znalazło się na wstępnej liście kandydatów na kandydata Prawa Sprawiedliwości w zaplanowanych na 25 października wyborach parlamentarnych, którą sporzadził pełnomocnik partii w tarnowskim okręgu wyborczym, Edward Czesak.

Mowa o tarnowskim okręgu wyborczym (nr 15), który obejmuje Tarnów oraz powiaty brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski, proszowicki i wielicki. PiS ma w nim apetyt nawet na 6 (z 9) mandatów poselskich i oba mandaty senatorskie.
„Lokomotywami” listy będą dotychczasowi posłowie Prawa Sprawiedliwości: Urszula Rusecka, Włodzimierz Bernacki, Michał Wojtkiewicz, Józef Rojek i Jan Ziobro.

Wiele wskazuje na to, że o mandat poselski będzie walczyła całą trójka radnych wojewódzkich: Józefa Szczurek-Żelazko, Anna Pieczarka, Wojciech Skruch. Z powiatu brzeskiego o poselski mandat będą zabiegali także Sławomir Pater (radny powiatowy) oraz Jarosław Sorys, radny Rady Miejskiej w Brzesku.

Z powiatu tarnowskiego wystartują Piotr Gładysz, Teresa Połoska, były burmistrz Ryglic i Beata Hudyma z Wierzchosławic. Wiesław Krajewski były starosta dąbrowski to jeden z kandydatów z powiatu dąbrowskiego, z bocheńskiego wystartuje między innymi wicestarosta Józef Mroczek, z wielickiego oprócz Urszuli Ruseckiej wystartuje etatowy członek zarządu powiatu wielickiego, Roman Wcisło. Z Proszowic, oprócz posła Bernackiego, w wyborcze szranki chce stanąć Józef Gawron, zastępca dyrektora szpitala powiatowego w Brzesku. W Tarnowie na liście znajdą się przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Koprowski oraz dyrektor szpitala wojewódzkiego Anna Czech.

Pewniakiem wśród kandydatów na senatora jest Kazimierz Wiatr (Tarnów, powiat tarnowski i dąbrowski), mniejsze szanse na start ma Maciej Klima (powiat brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki).

Przygotowana lista, w układzie alfabetycznym, trafi do zatwierdzenia przez krajowe władze partii. Ostatecznie zostanie na niej 18 nazwisk, bo tylu będzie można zgłosić kandydatów. W drugiej połowie sierpnia powinniśmy poznać ostateczny jej kształt.