Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-31 20:16:15 przez system

Dwie twarze jednego POPiSu

Zerwijmy ze styropianem - Przewodnik polityczny (I)

Dla wszystkich którzy chcieliby lepiej zrozumieć polską scenę polityczną i bardziej szczegółowo zgłębić to co dzieje się poza tysiącami informacji medialnych, poza falą medialnego bełkotu, która tworzy swoisty parawan uniemożliwiający dotarcie do spraw zasadniczych, przedstawiamy materiał, który pomoże zrozumieć gdzie najprawdopodobniej tkwi przyczyna stagnacji i beznadziei.

Nie da się bowiem ukryć zadziwiającej prawidłowości, że mimo (pozorowanego?) skakania sobie do gardeł dwóch rywalizujących ze sobą obozów politycznych Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej (czy partii Nowoczena.pl), w sprawach zasadniczych nic w Polsce się nie zmienia. Pozostajemy krajem kolonialnym bez woli politycznej czy widocznych działań w kierunku wyrwania się ku polityce bardziej samodzielnej. Polacy zmuszeni do pracy w innych krajach nadal nie mają do czego wracać. Postępuje komunizacja gospodarki, upaństwowienie coraz szerszych dziedzin życia społecznego. Państwo zaczyna zaglądać nam już do łóżek. Zmiana klęczników – jak to trafnie określił Grzegorz Braun – z niemieckiego na amerykańsko-żydowski jest tylko pozorowaniem zmian. Poniżej można wysłuchać wypowiedzi czterech przedstawicieli życia publicznego i politycznego, które mając na co dzień najbliższy kontakt ze sprawami polityki i próbują wyjaśnić to nietypowe zjawisko w polskiej polityce które można zdefiniować: "Co jeszcze trzeba zmienić by wszystko pozostało po staremu?”

Prof. Jerzy Robert Nowak - historyk, publicysta, tłumacz; Jacek Wilk – adwokat i ekonomista, poseł z partii Kukiz; dr Jan Przybył – historyk i teolog; Michał Marusik – europarlamentarzysta.

pw