Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-28 15:02:41 przez system

“Działaj z nami - seniorami!”

Zaproszenie do udziału  w konkursie dla osób 60+ zamieszkujących teren województwa małopolskiego

Chcesz przeprowadzić zajęcia z nordic walking, warsztaty teatralne, kino w plenerze albo zorganizować Dzień Seniora? A może masz swój autorski pomysł i chcesz go zrealizować? Zbierz grupę seniorów i zgłoście się do konkursu "Działaj z nami - seniorami!". Termin rekrutacji został przedłużony do 15 lipca.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami - seniorami!”, którego celem jest wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie przeprowadzone przez seniorów. Zgłaszane projekty akcji wolontariackich powinny pokazywać aktywność społeczną seniorów i inspirować innych do działania. Tematyka projektów może być dowolna, dostosowana do potrzeb środowiska, wykorzystująca przy tym wiedzę i umiejętności grup seniorów. Rekrutacja do konkursu trwa do 15 lipca br.

Aby zgłosić się do udziału w konkursie należy:
• zebrać grupę min. 10-osobową w wieku 60+ zamieszkującą teren województwa małopolskiego;
• zapoznać się z regulaminem konkursu oraz przesłać formularz zgłoszeniowy z proponowaną przez grupę akcją wolontariacką.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła konkursowa dokona wyboru 4 najlepiej ocenionych projektów akcji wolontariackiej. Każda wytypowana do realizacji akcji grupa otrzyma:
• wsparcie merytoryczne w postaci 3 warsztatów przygotowujących do wykonania akcji. Warsztaty poprowadzone przez doświadczonych trenerów pozwolą profesjonalnie zorganizować akcję oraz poszerzyć wiedzę z zakresu realizacji akcji.
• wsparcie finansowe w wysokości 600 zł na zakup niezbędnych materiałów do przeprowadzenia akcji.
Dla grupy, która najlepiej przygotuje i przeprowadzi akcję przewidziana jest nagroda w wysokości około 2000 zł, w postaci np. biletów/zaproszeń/voucherów na wydarzenie kulturalne realizowane na terenie województwa małopolskiego. W konkursie przewidziane są także dodatkowe nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić na dwa sposoby: drogą mailową na adres agnieszka.iwan@wolontariat-malopolska.pl lub pocztą tradycyjną z dopiskiem “Działaj z nami - seniorami!” na adres: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, ul. Krasickiego 18, IIp., 30-503 Kraków.

Szczegółowe informacje nt. konkursu można uzyskać mailowo: agnieszka.iwan@wolontariat-malopolska.pl lub telefonicznie: +48 577 472 451.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora konkursu: www.wolontariat.org.pl/krakow/projekty/dzialaj-z-nami-seniorami