Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-19 22:26:34 przez system

Dzień dawcy szpiku w Gemini

W niedzielę 22 marca Gemini Park Tarnów, wspólnie z Fundacją DKMS Polska organizuje dzień dawcy szpiku kostnego. W godzinach 12:00–18:00 wolontariusze zachęcać będą do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób pełnoletnich, które zechcą zarejestrować się i przyłączyć do walki z białaczką. Wolontariuszy znaleźć będzie można przy strefie restauracyjnej centrum handlowego, naprzeciwko sklepu Smyk.

Rejestracja jako potencjalny dawca polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka oraz wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi. Niezbędny będzie również dokument z numerem PESEL.

- Jesteśmy zdania, że dzięki tej akcji wielu klientów Gemini będzie miało możliwość, nie tylko uzyskać niezbędne informacje, ale również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zachęcamy do udziału, tym bardziej, że daje to szansę na ofiarowanie swoim „bliźniakom genetycznym” największego z możliwych darów, czyli życia – mówi Kinga Witek, Dyrektor ds. Marketingu i PR Gemini Park Tarnów.