Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-04-01 09:56:17 przez system

Dzień Ratownika Górskiego

W dniach 5-6 sierpnia w Krynicy-Zdroju odbędzie się impreza charytatywna „Dzień Ratownika Górskiego”, której organizatorem jest Fundacja GOPR. Impreza ma na celu przybliżenie pracy ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jak również promocję zasad bezpiecznego przebywania i poruszania się w terenie górskim.

W ramach imprezy planowane są pokazy ratownictwa górskiego, w tym pokazy z udziałem psów ratowniczych. Równolegle w ramach Akademii GOPR będzie można poznać zasady m.in. prawidłowego planowania oraz umiejętności przygotowania się do górskich wycieczek, umiejętności nawigacji w terenie górskim oraz udzielania I pomocy w górach.

Dodatkowo odbędą się pokazy filmów o tematyce górskiej, jak również obejrzeć będzie można przygotowaną specjalnie na te okazję - wystawę zdjęć ukazującą pracę ratowników GOPR.

W programie imprezy przewidziano też pieszą wycieczkę na Jaworzynę Krynicką z Ratownikami GOPR.

Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie czegoś specjalnego dla najmłodszych. Do dyspozycji dzieci w ramach „górskiego placu zabaw” przygotowana będzie bowiem ścianka wspinaczkowa oraz wiele atrakcji, w tym zabawy z liną, konkurencje sprawnościowe oraz inne ciekawe aktywności.

Całość urozmaicona będzie loterią fantową, aukcją charytatywną oraz konkursem wiedzy górskiej - wszystko z atrakcyjnymi nagrodami.

Dla wszystkich uczestników pikniku na scenie głównej wystąpi zespół Małżeństwo z Rozsądku.. Zespół ten jest jedną z ciekawszych formacji młodszego pokolenia artystów z kręgu tzw. Krainy Łagodności.

Ponadto w ramach planowanej imprezy Fundacja GOPR przewiduje organizację Jarmarku Regionalnego, jako imprezy towarzyszącej.