Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-09 15:07:35 przez system

Dziennik lekcyjny także na smartfonie

Uczniowie i nauczyciele tarnowskich szkół mogą już korzystać z aplikacji elektronicznego dziennika lekcyjnego, przeznaczonego na smartfony i tablety. Bezpłatny program dostępny jest w zasobach sklepów internetowych z aplikacjami. Dla rodziców i uczniów przygotowano aplikację Dzienniczek+, dla nauczycieli z kolei program Lekcja+. Dotychczas elektroniczny dziennik można było użytkować tylko za pomocą komputerów.

Dzienniczek+ to aplikacja dedykowana osobom korzystającym z dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+. Przeznaczona jest do pracy na telefonach. Aplikacja wyświetla informacje odnoszące się wyłącznie do bieżącego semestru. Mobilny dzienniczek stanowi źródło bieżących informacji o ocenach, frekwencji czy uwagach dotyczących dziecka. Uczeń może w nim sprawdzić wiadomości o sprawdzianach czy zadaniach domowych. Z aplikacji można korzystać również w przypadku braku zasięgu i połączenia z Internetem. Gdy tylko telefon znajdzie się ponownie w zasięgu sieci, dane są synchronizowane z systemem uczniowskim UONET+.

Lekcja+ to mobilny dziennik elektroniczny umożliwiający nauczycielom pracę na tablecie i smartfonie. Z aplikacji, podobnie jak w przypadku Dzienniczka+, można korzystać również w przypadku braku połączenia z Internetem. Aplikacja służy do uzupełniania podstawowych danych dotyczących lekcji, obecności, ocen i uwag.