Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-10 13:51:49 przez system

Ekstremalny maraton biegowy na Babią Górę

To chyba największe wyzwanie biegowe w Polsce, które w sobotę 11 czerwca rozegra się w Małopolsce. Strome podbiegi, przeprawa przez strumień, skały, ubezpieczenia łańcuchami i klamrami oraz odcinki poza szlakami – tak wygląda legendarny bieg Regatta – Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra na dystansie ponad 100 km, którego... nikt nigdy nie ukończył jeszcze w limicie czasu, a niewielu śmiałków w ogóle się z nim zmierzyło! Na szczęście organizatorzy przygotowali również krótsze wyzwania, co wcale nie znaczy, że mniej wymagające... Start w Zawoi.

Babia Góra jest jedną z najbardziej fascynujących i jednocześnie kapryśnych pogodowo gór w Polsce. To z pewnością dlatego właśnie ten szczyt stał się celem, organizowanych po raz trzeci biegów Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra, Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra, Sky Marathon Babia Góra, 1/2 Sky Marathon Babia Góra.

Pierwszy raz wyzwanie Babiej Górze rzucił Robert Janiec, który postanowił przebiec Regatta - Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra dla chorej Lenki Cholewy z Suchej Beskidzkiej, która urodziła się z wrodzonymi wadami obustronnymi kończyn dolnych. Obecnie przechodzi operacje i ciągłą rehabilitację, po to by kiedyś mogła samodzielnie chodzić. Robert Janiec, ratownik górniczy, sam doświadczył bardzo ciężkiego wypadku. Na starcie Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra (z przewyższeniami + 8000 m) stanie po raz drugi, tym razem każdy kilometr dedykując dwulatce. Poszukiwani są sponsorzy, którzy wesprą inicjatywę, a Robertowi dodadzą wiary w ukończenie biegu. - Obiecuję, nie poddam się – deklaruje twardo Robert.

Dla tych, którzy spróbują się zmierzyć z najdłuższym biegiem 6xBabia Góra, organizatorzy przewidują możliwość wcześniejszego zejścia z trasy i zakończenie zmagań na dystansach 86 km (5xBabia) i 77 km (4xBabia).

Pozostałe dystanse biegowe to:
Regatta - Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra: 70 km i 5500 m przewyższenia
Regatta - 1/2 Sky Marathon Babia Góra: 23,5 km i 1450 m w pionie

Przygotowano również trasy dla najmłodszych. W zawodach Mały Chaszczok, Średni Chaszczok i Duży Chaszczok na dystansach od 300 do 1200 m pobiegną dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Animacje i warsztaty w Ośrodku Turystyczno-Narciarskim Mosorny Groń poprowadzi Klub Odlotowych Mam. Powstanie tu wioska indiańska, a wrażeń dostarczy zabawa w namiocie tipi, przejście tunelem, chusta animacyjna oraz malowanie twarzy. Dzieci zabawią się także w łapaczy chmur.

Po wszystkich zmaganiach biegowych najwytrwalszych organizatorzy zapraszają o godzinie 22.00 na pokaz filmu „Dymus Dokument”. Film opowiada o pracy fotografa górskiego Piotra Dymusa,

Więcej szczegółów: http://ultrababia.pl/przykladowa-strona/