Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-07 20:02:58 przez system

Enej gwiazdą tegorocznych Dni Niepołomic

150 punktów programu, ponad 80 zgłoszeń i prawie 350 godzin programu artystycznego zmieściło się w programie tegorocznych 24. Dni Niepołomic. Święto miasta rozpocznie się tradycyjnie w piątek na zamkowym dziedzińcu, a zakończy w niedzielę 24 maja późnym wieczorem.

W piątek na rozpoczęcie Dni Niepołomic wystąpi Formacja Chatelet. W sobotę od wczesnych godzin przedpołudniowych będą trwały przygotowywać do koncertu gwiazdy wieczoru, grupy Enej. Niedziela rozpocznie się msza świętą na zamkowym dziedzińcu z udziałem chóru K-dur z Kurima - czeskiego miasta, współtworzącego tegoroczne Dni Niepołomic. Popołudniu w Osadzie Podegrodzie odbędzie się dzień Republiki Czeskiej, połączony z degustacją potraw i występami zespołów ludowych.

Wieczorem tradycyjnie losowanie cegiełek. Tegoroczny dochód zostanie przekazany na remont dachu niepołomickiego kościoła. Nagrodą główną będzie samochód osobowy jednoznacznie kojarzący sie z Czechami. Właściciel cegiełki, której numer zostanie odczytany jako ostatni wyjedzie z Niepołomic pachnącą salonem skodą fabią trzeciej generacji, a niejako na podsumowanie trzydniowej zabawy wystąpi Bernard Dornowski, współzałożyciel, gitarzysta i wokalista legendarnych Czerwonych Gitar, który zaprezentuje wieloletni dorobek tej grupy.