Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-30 15:17:08 przez system

Enrique Iglesias wystąpi w Krakowie

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od jedynego w Polsce koncertu Enrique Iglesiasa. 16 grudnia „książę latynoskiego brzmienia” wystąpi w Tauron Arena Kraków w ramach trasy „Sex and Love”, z którą odwiedza cały świat.

Pierwszy od blisko dekady koncert w Polsce artysta otworzy utworem „Duele el Corazón”, okupującym pierwsze miejsca radiowych list przebojów nie tylko w Polsce, ale i Hiszpanii, Portugalii, Włoszech czy Francji. Jego dziesiąty w karierze album „Sex and love” z 2014 roku ku radości fanów okazał się powrotem do najwyższej formy piosenkarza i obfituje w duety i kolaboracje – gościnnie wystąpili m.in. Flo Rida, Pitbull czy Sean Paul. „Sex and Love” był w roku wydania także 7. najczęściej słuchanym albumem na Spotify.

Z tego albumu pochodzi też szereg hitów jak „Loco”, „Heart Attack”, „I’m A Freak” oraz „Bailando”. Szczególnie ten ostatni święci triumfy wśród polskich fanów i słuchaczy. W roku premiery albumu teledysk o tym samym tytule był drugim najchętniej oglądanym klipem na YouTube (wyprzedziła go tylko Katy Perry z „Horses”). Do dnia dzisiejszego klip zgromadził potężną liczbę blisko 2 miliardów odtworzeni.

Enrique Iglesias to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Zdobywca blisku 500 nagród, autor 10 studyjnych albumów, nazywany przez wielu „księciem latynoskiego brzmienia”, jest bez wątpienia postacią wyjątkową. W ciągu swojej 20-letniej kariery hiszpański wokalista sprzedał ponad 100 milionów płyt. W Polsce dwa jego albumy pokryły się złotem, a krążek „Enrique” (1999) z wielkim hitem „Bailamos”, który przyniósł mu międzynarodową sławę, zyskał w naszym kraju status podwójnej platyny. O tym, że Enrique cały czas jest jednym z najważniejszych twórców pop świadczą chociażby ostatnie wyróżnienia – zwycięzca kategorii Ulubiony Artysta Latynoamerykański podczas American Music Awards 2016, nie mówiąc już o wyróżnieniach podczas gali Latin-American Music Awards, gdzie zgarnął kolejnych 5 statuetek.

Nieważne, czy twórczość Enrique to dla Ciebie bardziej hity takie jak „Bailamos”, „Hero”, czy też te najnowsze jak „Bailando” , „Duele el Corazón” lub „Loco”. 16. grudnia w Krakowie nie może Ciebie zabraknąć!

Enrique Iglesias, „Sex and Love” – 16.12.2016, Tauron Arena Kraków

Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt.

Ceny: 149 – 300 zł.