Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-13 15:00:54 przez system

Festiwal ETNOmania

Zobacz, jak tradycja uczy, bawi i inspiruje

Zobacz jak tradycja odnajduje się we współczesności, weź udział w warsztatach tradycyjnego rzemiosła i folkdizajnu, doświadcz prawdziwej, żywej i twórczej ETNOatmosfery. Zasmakuj EKOproduktów i ETNOsmaków – spróbuj chleba prosto z pieca, miodu od pszczelarza, regionalnych dań i produktów w duchu slow.

Impreza, organizowana po raz szósty przez Fundację NADwyraz, odbędzie się w niedzielę, 17 lipca, naterenie Nadwiślańskiego Parku ETNOgraficznego w Wygiełzowie (40 km od Krakowa).

Na ETNOmaniaków czeka blisko 150 stoisk wystawców tradycyjnego rzemiosła, projektantów EKO i FOLKdizajnu (ubrania, torebki, biżuteria, zabawki, elementy wyposażenia wnętrz) oraz stoiska ETNOsmaków, ponad 30 rodzajów warsztatów i pokazów, pokaz współczesnej ETNOmody, przestrzenna plenerowa ETNOinstalacja „Kwiatowo po krakowsku” nawiązująca do tradycji Krakowiaków Zachodnich,

Strefa Dzieci (gdzie Wasze pociechy wezmą udział w grach i zabawach ekologiczno – edukacyjnych), koncerty zespołów: Rycerzyki, Chwila Nieuwagi oraz koncert Chóru Zespołu Szkół w Michałowicach, jak również leniuchowanie w cieniu chaty i konkursy z nagrodami.

Wszystkie atrakcje zostały podzielone na pięć stref tematycznych: Rzemiosła, Eko i Folkdizajnu, Muzyki, Dzieci, Smaku i Relaksu.

Festiwal ETNOmania
17 lipca 2016 r., godz. 11.00-19.00
Skansen w Wygiełzowie (ul. Podzamcze 1, 32-551 Wygiełzów)
Bilety – wszystkie atrakcje Festiwalu są bezpłatne, obowiązuje bilet wstępu do skansenu (bilet ulgowy 5zł, bilet
normalny 10 zł, bilet rodzinny - rodzice z dziećmi w wieku szkolnym - 25 zł, mieszkańcy gminy Babice: bilet
ulgowy).

Więcej informacji na:
www.ETNOmania.pl
www.SzlakRzemiosla.pl
www.facebook.com/szlak.tradycyjnego.rzemiosla
wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/483785681821239/